MATERIAL

CUSTOMIZER

Material Customizer powstał jako program pomagający w doborze kolorów dla Twojego domu. W oparciu o paletę farb i tynków jednego z polskich producentów powstały próbki, którymi można pokryć ściany przykładowego wnętrza i zobaczyć jak dany produkt wygląda w naturalnym oświetleniu.

 

Pierwszym zadaniem było stworzenie wirtualnych tynków na podstawie zdjęć i próbek od producenta. Dzięki zaawansowanym teksturom PBR w naszej aplikacji można zobaczyć rzeczywisty kolor, fakturę, połysk i inne szczegóły prawdziwego produktu bez otwierania puszki.

 

MC został przygotowany jako aplikacja na gogle VR HTC Vive dzięki czemu możliwe jest dowolne poruszanie się po całej przygotowanej scenie i rzeczywiste poczucie przestrzeni. Technologia ta pozwala przedstawić dowolnie duży wirtualny świat na ograniczonej powierzchni niedużego salonu sprzedaży, czy nawet stoiska targowego (powierzchnia robocza od 2 x 2 do 4,5 x 4,5 m ). W wirtualnym środowisku można z powodzeniem przygotować dowolną interakcję, a zastosowanie zaawansowanego silnika fizyki umożliwia zaprojektowanie światła zachowującego się jak naturalne.

 

Na zakończenie doświadczenia VR w Material Customizerze każdy użytkownik ma możliwość zrobienia zdjęcia swojej aranżacji wnętrza i udostępnienia go w mediach społecznościowych bezpośrednio z aplikacji.

 

Realizacja: luty 2016

Klient: Digital Wanderer

2017 © DIGITAL WANDERER

MATERIAL CUSTOMIZER

 

MATERIAL CUSTOMIZER

Realizacja:

luty 2016

 

Klient:

Digital Wanderer